Domača paradižnikova omaka za zimo - najboljši recepti

Domača paradižnikova omaka za zimo - najboljši recepti 1

Vsi smo tako nestrpno pričakovali pojav prvih rdečih paradižnikov v naših rastlinjakih, zdaj pa je žetev že toliko, da je vprašanje "Kam jih vse postaviti?" postajajo pomembnejši. V našem članku bomo ponudili več receptov za okusno domačo paradižnikovo omako.

Rdeča vinska paradižnikova omaka

Domača paradižnikova omaka za zimo - najboljši recepti 2

Za pripravo te omake boste potrebovali: 2 kg paradižnika, 4 velike stroke česna, 1 veliko čebulo, 1 kozarec rdečega vina, posušeno baziliko in origano, sol, sveže mlet črni poper, olivno olje.

Paradižnik temeljito operemo, nato speremo z vrelo vodo, da kožo enostavno odstranimo. V globoko ponev nalijte olivno olje (tako da je dno popolnoma pokrito) in dodajte sesekljano čebulo in česen. Po 10 minutah dodamo kašo paradižnika in dušimo na nizkem ognju. Po nadaljnjih 10 minutah vlijemo vino v ponev in nalijemo malo origana in bazilike, primešamo paradižnikovo maso in ne pozabimo jo soliti in popoprati. Omako odstranite z vročine, takoj ko paradižnik absorbira okus vina. Omako pustimo, da se ohladi in razvaljamo v predhodno sterilizirane kozarce.

Pikantna paradižnikova omaka

Domača paradižnikova omaka za zimo - najboljši recepti 3Za pripravo vroče omake boste potrebovali: 3 kg paradižnika, 2 veliki čebuli, 4 stroke česna, 2 g gorčice v prahu, 10 grahov iz paprike, 150 g sladkorja, 1 žlica. kis.

Tako kot v prejšnjem receptu, tudi paradižnik najprej olupite, olupite ga z vrelo vodo. Nato kašo damo v ponev, dodamo sesekljano čebulo in česen. Omako dušite na nizkem ognju, dokler se ne razpolovi. Nato dodajte sladkor, kis, gorčico v prahu in papriko. Vse temeljito premešamo in kuhamo še 10 minut..

Omako odstranimo s toplote, ohladimo in damo v sterilizirane kozarce, zvijemo.

Hrenova paradižnikova omaka

Domača paradižnikova omaka za zimo - najboljši recepti 4
Za izdelavo omake zelo nenavadnega okusa boste potrebovali: 5 kg paradižnika, 500 g hrenove korenine, 400 g česna, sol.

Paradižnik temeljito operemo in tradicionalno nalijemo vrelo vodo, da odstranimo kožo. Nato ga boste morali zmešati do mešanice z mešalnikom ali zaviti skozi mlinček za meso. V tem primeru je druga možnost še boljša. Na enak način zmeljemo hren in česen..

Paradižnik dušimo v globoki ponvi na nizkem ognju. Po 20-30 minutah jim dodajte česen. Ko kuhamo še 15 minut, damo hren. Po nadaljnjih 15 minutah omako odstavimo z ognja in pustimo, da se ohladi, nato pa zvijemo v predhodno sterilizirane kozarce.

Lečo

Domača paradižnikova omaka za zimo - najboljši recepti 5

Za pripravo te priljubljene in ljubljene omake boste potrebovali: 2 kg paradižnika, 4 paprike, 5 strokov česna, kup bazilike, 1 skodelico sladkorja, sol.

Paradižnik in papriko operemo in prelijemo z vrelo vodo, da odstranimo kožo. Olupite jedro. Zelenjavo nasekljajte naključno in postavite v globoko ponev. Na majhnem ognju dušimo in po 20 minutah dodamo nasekljan česen, drobno sesekljano baziliko, sol in sladkor. Omešajte omako in hranite na ognju, dokler se ne zgosti. Nato zvijte.

Adjika

Domača paradižnikova omaka za zimo - najboljši recepti 6

Za pripravo omake z znanim imenom boste potrebovali: 2,5 kg paradižnika, 2 kg korenja, 1 kg sladkega popra, 1 kg jabolk, 300 g česna, 250 ml rastlinskega olja, sol, sladkor in poper po okusu.

Paradižnik in paprika prelijemo z vrelo vodo in mleto. Enako storite s korenčkom in jabolki. Najprej postavite v globoko ponev z rastlinskim oljem na dnu paprike in paradižnika. Po pol ure kuhanja dodamo jabolka, korenje in sesekljan česen. Mešanico kuhajte še pol ure in dodajte sol, poper in sladkor, po potrebi dodajte rastlinsko olje.

Mešanico vztrajajte 20 minut, nato jo ohladite in razvaljajte v sterilizirane kozarce.

V našem članku smo delili najboljše recepte za okusno domačo paradižnikovo omako. In kakšne skrivnosti predelave paradižnika so vam znane?

Delite na družbenih omrežjih:
Takole je videti